RYFO
Release Yourself From Oppression
-=Pentru cei care au ceva de spus si nu au/stiu unde sa o faca=-
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
RYFO | Reguli | Inregistrare | Login
POZE RYFO
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: princess79 25 ani
 | Femeie 25 ani Bucuresti cauta Barbat 25 - 60 ani |
|
william
Membru nou
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 16
|
|
Of,generatie stricata de perversi. Asta sunteti. Asta suntem. Ne holbam cu o mana pe inima si cealalta intre picioare la „spirite mari” si ne dorim, da, disperam dupa absolut. Tanjim la colturi de strada dupa o bucatica de talent. Dupa o farama de spirit boem. Ne indopam cu pastile pentru ca ne e frica? Nu, pentru ca vrem o bucata narcotica de geniu. Tanjim,tanjim dupa absolut. Mergem la teatru cu pantalonii rupti si ne sugem degetul in spatele cortinei. Totul pentru originalitate. O lume tipizata in care am face orice ca sa fim „altfel”. Am face orice pentru senzatia ca apartinem altei categorii. Rapperi ce-i scuipa pe manelistii, rockeri ce-i injura pe punkisti.unde sunteti toti? Ne trezim dimineata, aruncam un futu-ti gura ma-ti si ne pastram originalitatea. Orice pentru frumusetea socului. Orice pentru extremism.”fac baie cu lapte, am propria crama si in weekend cant pe strazile Parisului la un colt de strada.sunt un extravagant!” ne dezbracam in miezul noptii, ne imbatam intr-un bar infect, scandam lozinci tipizate, toti intr-o gloata infecta de scarbe. Trupuri goale ce se taresc cu zambetul fortat si bine studiat pe fata. Fantome cu reactii bine calculate, viermi unduiti spre aceleasi trecut infect.avem depresii, avem momente bune, avem toane si relatii. Ne calculam si inregistram fiecare reactie. Calcam in picioare daca trebuie. Acum-imediat! Tot ce vreau e un fund pe care sa-l pot pupa in schimb.n-avem chef de invatat si citim carti erotice noaptea tarziu. Ne regulam prin boscheti , „ne combinam” sau „nu ne implicam”. Radem, ne punem vansii in picioare,chilotii cu „joaca-te cu mine” si sutienul cu push-up si o luam mai departe. Orice, pentru arta socului.sunteti demni de mila!!! artisti neintelesi de duminica dimineata. Cu pensula-n mana si sufletu-mi incarcat! Punctul e pus, lucrarea e gata. Imi aranjez dread-urile si am plecat. Si plangi, si te rogi si te framanti : de ce nu am si eu putin talent?!te incrustezi de durere, iti iei aparatul de fotografiat si continui, constient, desigur ca exista cineva,undeva, care spune „uita-te si la ala!”, dar tocmai asta vroiai,nu ? Generatie fumata de trupuri solitare. Fara ochi, fara urechi, fara maini ne taram in acelasi curent. Vrem un maestru ! Profesori cu burtile pline privesc spectacolul amuzati. Si-au atasat piramida de scalp si-acum li se scurge din creier puroi.da, se joaca! Te invata sa omori, ca apoi sa-ti spuna ca nu ai voie! Competitie. Competitie. Cine ajunge primul la scoala, cine e primul la invatatura, cine e cel mai mare chiulangiu,cine s-a apucat cel mai devreme de fumat, cine s-a futut primul , cine are cele mai multe iubiri la activ, cine e cel mai bun, cine e cel mai tare? Sadesc si au grija de fragila samanta a competitiei. Privim din departare la un viitor compromis. Generatie ciumoasa de creiere asumate..la pamant !
25.7KB
Modificat de william (acum 17 ani)
|
|
| pus acum 17 ani |
|
InoCeaAlba
Membru nou
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 35
|
|
draguta faza cu "artisti neintelesi de duminica dimineata" e aproape...bisericesc in rest...cred ca e vorba doar de niste tineri in cautarea identitatii...artistice( sau e prea mult spus?)
_______________________________________ voi iubi totul ca sa nu tip.
|
|
| pus acum 17 ani |
|