RYFO
Release Yourself From Oppression -=Pentru cei care au ceva de spus si nu au/stiu unde sa o faca=-
Lista Forumurilor Pe Tematici
RYFO | Reguli | Inregistrare | Login

POZE RYFO

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Profil Kalifa
Femeie
24 ani
Ialomita
cauta Barbat
24 - 65 ani
RYFO / Discutii de cafenea / religie Moderat de Ash, Bloody, Never Trust Men
Autor
Mesaj Pagini: 1
william
Membru nou

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 16
sunt foarte curioasa ce parere aveti despre dumnezeu/lucifer-bine/rau-biserica. asta pentru ca ieri am avut o discutie(daca o pot numi asa) groaznica cu o persoana pe tema asta.

pus acum 17 ani
   
InoCeaAlba
Membru nou

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 35
dumnezeu-asta daca exista (inca nu sunt 100% convinsa de asta) este unul cinic si care ne vede pe noi oamenii "creatia lui" ca pe niste jucarii amuzante. Cred mai degraba intr`un bine care exista in oameni si care nu trebuie neaprat sa vina de la cineva sau de undeva, it`s just the human nature. yin si yang. si unii au mai mult yin decat yang.sau invers.
dumnezeu si lucifer sunt doar niste denominative date de oameni cu scopul de a gasi un sens al vietii, "o intelegere", un motiv pentru orice se intampla,bun sau rau, nu conteaza. la fel si biserica-facatura omeneasca, institutie in care prea putin chiar vor sa faca bine.cel putin asa e in romania, nu stiu cum e prin alte parti.

Modificat de InoCeaAlba (acum 17 ani)


_______________________________________
voi iubi totul ca sa nu tip.

pus acum 17 ani
   
InoCelRoz
Membru nou

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 21
Dumnezeu/lucifer au fost un rau necesar intr-o anumita vreme, dar nu isi mai au rostul acum. dupa cum bine se poate observa la scara planetara cele mai mari  tensiuni intre  popoare sunt cauzate de religie. biserica isi asuma rolul de constiinta a omenirii, ceea ce ar fi ok in conditii normale, doar ca ei nu tempereaza ci dau verdicte si baga pe gat cu forta ceea ce sporesc si mai mult tensiunile.

_______________________________________
It is said that his enemies would go blind from over-exposure to pure awesomeness!

pus acum 17 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la