RYFO
Release Yourself From Oppression
-=Pentru cei care au ceva de spus si nu au/stiu unde sa o faca=-
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
RYFO | Reguli | Inregistrare | Login
POZE RYFO
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: Nicole23
 | Femeie 25 ani Bucuresti cauta Barbat 28 - 65 ani |
|
william
Membru nou
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 16
|
|
sugeti sangele tinerilor intelectuali,artistilor necunoscuti, poetilor, filozofilor din miez de noapte.Distrugeti alfabetul, pantomima, marile sperante.Voi, gloata cu strasuri si gurile intredeschise va amuzati la vesnicul negru si lucios ecran.Sictir neintrerupt cu vin rosu in pahare de cristal. Dansati pe scena ignorantei.Iar v-ati mutat cortul... Impresii groase pe idei subtiri, gesticulari si-avansuri printre portofele lucitoare. E sange-n scena teatrului bucurestean, roman, mondial.Sunt capete robotizate.Un puls va trece-ntre urechi, o linie, o gloata, un spirit: aluneca prin case interbelice discul burgheziei romanesti.
26.5KB
|
|
| pus acum 17 ani |
|
william
Membru nou
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 16
|
|
o sa raspund la acelasi subiect printr-o foarte frumoasa intamplare de weekendul trecut. colaborand cu o revista pentru tineret de cateva luni , de fiecare data cand e un eveniment interesant/nu e nimeni interesat imi iau carnetelul si particip si eu pentru o viitoare recenzie. weekendul trecut am fost la un festival de arte pentru amatori(ca sa zic asa). in prima seara au interpretat trupa de teatru arca lui noe(e o trupa de tineret, destul de cunoscuta la ora actuala in bucuresti). printre actori era si faimosul alex nagy(foarte bun,de altfel) cu tatal tenor si mama violonista. va dati seama unde duce asta. eram poate eu foarte satula de asa-zisul festival,sau mai exact de voci ragusite si picioare subtiri ce incercau a rihana.oricum,spre sfarsit o prietena(care le face poze celor de la arca lui noe) ma invita sa merg cu ea pana-n culise sa povesteasca ceva cu trupa si sa fumeze o tigara. de ce nu,orice ca sa scap.m-am dus si mi-a propus sa le iau un interviu ca o sa dea bine (asa si era) si eu ,normal, am zis de ce nu. le-a propus, iar numitul "alex nagy" a reactionat prin exclamatia ca sa-i trimit intrebarile pe mail si imi trimite el raspunsul. am dat din cap scarbita si am mers mai departe.am intrebat-o pe o fata ,ce era foarte dispusa sa raspunda, dar numitul "alex nagy" avea o zi proasta si mi-a adus aminte sa-i trimit intrebarile pe mail, iar in drum spre iesire s-a oprit in fata prietenei mele spunandu-i "invat-o si tu ca nu stie nimic"(sau ceva de genu). eu , fierbeam. normal. ma tot intrebam cu poate un on sa fie atat de infumurat. dar asta nu e tot. pe drum spre casa m-am intalnit din greseala cu redactorul-sef(care e un tip foarte de treaba) care imi spune(in timp ce eu ii povesteam nervoasa de intamplare) ca l-a sunat alex nagy sa-i spuna "sa-si educe jurnalistii ca strica imaginea revistei".mi-a spus ca din punct de vedere jurnalistic am reactionat ok ,dar cu oameni gen alex nagy trebuie sa mergi cu o cafeluta si o prajitura... da, si asa am zis eu ca imi bag picioru(scuzati-mi expresia:P) cata infumurare poate avea un om ? 
Modificat de william (acum 17 ani)
|
|
| pus acum 17 ani |
|
Ash
Moderator
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 53
|
|
ceea ce ai patit e nedrept dar asta e jurnalismul romanesc sincer....sio voi vorbi liber aici,scuzati-ma...o adunatura de pup-in-curisti care alearga dupa pseudo-vedete...demagogi,pedanti,falsi,fara vreun alt interes decat ascensiunea....sigur ca exista exceptii,din pacate prea putine ne putem noi revolta ca ne revoltam degeaba....trebuie luata atitudine
_______________________________________ Sapientia ars vitae est...
|
|
| pus acum 17 ani |
|