RYFO
Release Yourself From Oppression -=Pentru cei care au ceva de spus si nu au/stiu unde sa o faca=-
Lista Forumurilor Pe Tematici
RYFO | Reguli | Inregistrare | Login

POZE RYFO

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
karina22 pe Simpatie.ro
Femeie
25 ani
Bucuresti
cauta Barbat
25 - 54 ani
RYFO / Articole / In raspar Moderat de Ash, Bloody, Never Trust Men
Autor
Mesaj Pagini: 1
Sc0rp†0n
Administrator

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 47
El cade, precum dimineaţa īntunericului, lăsānd doar o stare plastică īn urmă. Ignorant, nepăsător la ceea ce se īntāmplă, conferă iritaţie mulţimii de oameni care nu īl pot īnţelege. Marile bălţi de sānge sunt conturate cu ajutorul său. Nevinovat fiind distruge tot, devine o plagă care infectează tot ce atinge. Cu toate acestea, martorul şi ajutorul meu (tuşul), tot cu negrul se īmpacă. Atunci vă rog, īnchideţi revista şi aruncaţi-o pe foc pentru că şi pe voi, "răul" vă irită, iar dacă nu o faceţi īnseamnă că dispuneţi de ignoranţă şi ignorantul este cel mai rău lucru dat să īl vedem. Marea parte a fosilelor atacă, dispreţuiesc negrul fără nici măcar să fie capabile să dispună de esenţa lui, simbolul pur purtat īn groapă. Negrul nu trebuie evocat, el trebuie īnţeles şi conştientizat. Folosit incorect poate fi simţit adānc şi dureros, duce īn melancolie şi dincolo de ea.
   Poate că ideal ar fi ca el să se retragă, dar din fericire nu se poate. Negrul este contrat albului, iar albul este simbolul pur pe care voi īl slăviţi atāt de mult. Dispariţia unuia īnseamnă şi distrugerea inevitabilă a celuilalt şi asta duce la dezechibibru. Negrul va fi păzit īntodeauna de memoria persoanei care l-a cunoscut."O concluzie marchează īntotdeauna momentul īn care ai obosit să gāndeşti."

Am să rămān īntotdeauna avocatul opoziţiei. Nu din plăcere, ci din necesitate.

Sc0rp†0n



_______________________________________
Lumea sunt eu: Eram cum sunt si azi, vagabond. Mintea celorlalti exista numai ca ipoteza a mintii mele. Lumea e asadar reprezentarea mea, lumea e sufletul meu, lumea sunt eu. Si oamenii? Marionete pretentioase ale teatrului meu interior, figurine grabite in pupila mea.

pus acum 17 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la