RYFO
Release Yourself From Oppression -=Pentru cei care au ceva de spus si nu au/stiu unde sa o faca=-
Lista Forumurilor Pe Tematici
RYFO | Reguli | Inregistrare | Login

POZE RYFO

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
beatrice17
Femeie
25 ani
Bucuresti
cauta Barbat
25 - 80 ani
RYFO / Poezie / Pe langa Moderat de Ash, Bloody, Never Trust Men
Autor
Mesaj Pagini: 1
Ash
Moderator

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 53
Ce mult te-am iubit….
In seri care-si pierdeau  asfaltul sub becuri de namol
Cand noi plimbandu-ne amestecam materia
Scapand alcool din buze-n cerul ce plangea domol
Iubeam cat altii n-au iubit reincarnati
Din palme spumegau clipiri spasite
Cum spumega si vinul in ani abandonati
Si ne pierdeam in maini nedeslusite
Fumand narcise  calde ca niste apucati
Mai tii dupa atata vreme minte
Cum cautam un cantec sa ajunga
S-adune tot ce-am vrea sa spunem,beti de viata
Si cum mereu dadeai cu-o  lacrima pe langa
Cum eu purtam 3 stele si tu purtai mustata
Si ne smulgeam prin zambete din suflet
Si ne muscam viata,putin cate putin
Vampiric dintii i-avantam in gat,cu zambet
Sperand sa gasim zahar,pan-am gasit venin
Mi-am infipt unghiile-n ultimul tau cer
Prin felinare cautam din suflet o bucata
Pe care o pierdusem la tine-n sifonier
Dar n-am mai regasit-o niciodata
Si parca intr-un tipat ne-am ingropat de vii
Strangand in brate apa,cu bratele in soare
Stiam atunci ca n-ai sa mai revii
Si m-ai lasat sa mor o muritoare.

N-am vrut sa-ti tulbur visul,sau ochii de secara
Privind atat de limpezi,salbatici in avant
Si-n lumea de neoane,topind figuri de ceara
Cat te-am iubit de mult….

langa mult te-am iubit….in seri care-si asfaltul sub becuri namolcand noi amestecam alcool din

14.7KB


_______________________________________
Sapientia ars vitae est...

pus acum 17 ani
   
eva
Membru nou

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1
Universurile contempleaza


Imi vine sa-mi zdrobesc sufletul de un zid,
Sa se sparga si sa-l las sa zaca acolo.
Ranit si insangerat pana s-ar face pamant,
Ranit si insangerat asa cum il faci tu..,mereu !

Poezii inecate in cerneala,sa ma innec si eu cu ele
Urme de talpi crestate pe spate,sa ma adancesc ca ele,
Un pion pe o tabla de sah,sa ies din joc ca el,
Un fulger,sa mor ca el...intr-o secunda..

Si sa ma ascund prin crapaturile peretelui meu,
Parca si el se rupe ca fiecare fibra din mine,
Crapa ca si fiecare celula a mea,
Ce somn !ce cantata de simtiri !

Ma ascund printre liniile melodice ale sarcasmului,
O Carmina Burana tesuta din sufletul lui Bacovia,
Si ce sonet imi reprzinti tu ?O hartie inmuiata-n trecut.
Si scrisul si amprenta ta din substanta existentei tale...NIMIC !

Dar parca e o speranta,la fel de vie ca un ac de gamalie...
Si asa clar vezi ca printr-un zid,
Si mintea ta parca apartine unui borcan frumos ornamentat.
Ce cuvinte fara sens,nu-i asa ?...la fel de ilogice ca Aristotel.

Iubirea e caldura,dar parca esti doar un radiator frumos distrus !
Piese din tine se sfarama,ce constelatie de praf..
Risipita pe o foaie de calc neagra...
Un albastru frumos au ochii tai ca Marea,dar mai reci ca abisurile ei !

Am sa te spanzur cu penita acestui stilou,
Si mormant galben foaia iti va fii,
Caci mai viu decat  mormantul acesta.
In minte n-ai sa imi mai fii !!!



langa vine sa-mi zdrobesc sufletul zid,sa sparga sa-l las zaca insangerat pana s-ar face insangerat

11.3KB


pus acum 17 ani
   
Mirela
Membru nou

Din: Cluj - Napoca
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 17
si ziceai de mine ca scriu frumos ) uita-te aici ce poezie frumoasa .
mersi de aprecierinumai bine take care :P
si da-i pace la sergiu nu sunt calugarita>:P sunt doar o prietenea si o colega de scoala de-a lui ).


pus acum 17 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la