RYFO
Release Yourself From Oppression
-=Pentru cei care au ceva de spus si nu au/stiu unde sa o faca=-
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
RYFO | Reguli | Inregistrare | Login
POZE RYFO
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: beatrice17
 | Femeie 25 ani Bucuresti cauta Barbat 25 - 80 ani |
|
Ash
Moderator
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 53
|
|
Ce mult te-am iubit…. In seri care-si pierdeau asfaltul sub becuri de namol Cand noi plimbandu-ne amestecam materia Scapand alcool din buze-n cerul ce plangea domol Iubeam cat altii n-au iubit reincarnati Din palme spumegau clipiri spasite Cum spumega si vinul in ani abandonati Si ne pierdeam in maini nedeslusite Fumand narcise calde ca niste apucati Mai tii dupa atata vreme minte Cum cautam un cantec sa ajunga S-adune tot ce-am vrea sa spunem,beti de viata Si cum mereu dadeai cu-o lacrima pe langa Cum eu purtam 3 stele si tu purtai mustata Si ne smulgeam prin zambete din suflet Si ne muscam viata,putin cate putin Vampiric dintii i-avantam in gat,cu zambet Sperand sa gasim zahar,pan-am gasit venin Mi-am infipt unghiile-n ultimul tau cer Prin felinare cautam din suflet o bucata Pe care o pierdusem la tine-n sifonier Dar n-am mai regasit-o niciodata Si parca intr-un tipat ne-am ingropat de vii Strangand in brate apa,cu bratele in soare Stiam atunci ca n-ai sa mai revii Si m-ai lasat sa mor o muritoare.
N-am vrut sa-ti tulbur visul,sau ochii de secara Privind atat de limpezi,salbatici in avant Si-n lumea de neoane,topind figuri de ceara Cat te-am iubit de mult….
14.7KB
_______________________________________ Sapientia ars vitae est...
|
|
| pus acum 17 ani |
|
|
eva
Membru nou
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1
|
|
Universurile contempleaza
Imi vine sa-mi zdrobesc sufletul de un zid, Sa se sparga si sa-l las sa zaca acolo. Ranit si insangerat pana s-ar face pamant, Ranit si insangerat asa cum il faci tu..,mereu !
Poezii inecate in cerneala,sa ma innec si eu cu ele Urme de talpi crestate pe spate,sa ma adancesc ca ele, Un pion pe o tabla de sah,sa ies din joc ca el, Un fulger,sa mor ca el...intr-o secunda..
Si sa ma ascund prin crapaturile peretelui meu, Parca si el se rupe ca fiecare fibra din mine, Crapa ca si fiecare celula a mea, Ce somn !ce cantata de simtiri !
Ma ascund printre liniile melodice ale sarcasmului, O Carmina Burana tesuta din sufletul lui Bacovia, Si ce sonet imi reprzinti tu ?O hartie inmuiata-n trecut. Si scrisul si amprenta ta din substanta existentei tale...NIMIC !
Dar parca e o speranta,la fel de vie ca un ac de gamalie... Si asa clar vezi ca printr-un zid, Si mintea ta parca apartine unui borcan frumos ornamentat. Ce cuvinte fara sens,nu-i asa ?...la fel de ilogice ca Aristotel.
Iubirea e caldura,dar parca esti doar un radiator frumos distrus ! Piese din tine se sfarama,ce constelatie de praf.. Risipita pe o foaie de calc neagra... Un albastru frumos au ochii tai ca Marea,dar mai reci ca abisurile ei !
Am sa te spanzur cu penita acestui stilou, Si mormant galben foaia iti va fii, Caci mai viu decat mormantul acesta. In minte n-ai sa imi mai fii !!!

11.3KB
|
|
| pus acum 17 ani |
|
Mirela
Membru nou
 Din: Cluj - Napoca
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 17
|
|
si ziceai de mine ca scriu frumos ) uita-te aici ce poezie frumoasa . mersi de aprecieri numai bine take care :P si da-i pace la sergiu nu sunt calugarita>:P sunt doar o prietenea si o colega de scoala de-a lui ).
|
|
| pus acum 17 ani |
|