RYFO
Release Yourself From Oppression -=Pentru cei care au ceva de spus si nu au/stiu unde sa o faca=-
Lista Forumurilor Pe Tematici
RYFO | Reguli | Inregistrare | Login

POZE RYFO

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Profil lonely_32
Femeie
24 ani
Valcea
cauta Barbat
26 - 57 ani
RYFO / Proza / Melancolie de primăvară Moderat de Ash, Bloody, Never Trust Men
Autor
Mesaj Pagini: 1
Mirela
Membru nou

Din: Cluj - Napoca
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 17
Melancolie de primăvară
       Soarele ca un vultur lihnit îşi face apariţia pe cerul întunecat şi aspu al unei ierni ce tocmai s-a sfârşit. Totul în jurul meu e mort , chiar şi asfaltul ce încă e acoperit de stratul gros de gheaţă ce adomnit atât de mult timp.
       Un suflet ce tocmai a răsărit în parcul romantic al vieţii . Un înger alb ca întregul rai ce luminează totul , chiar şi sufletul meu stins odată cu începutul iernii . O caldură aromată îmi pătrunde prin corpul umed ce-mi reînvie amintirile de astă vară . Amintiri ce cu trecerea timpului s-au sfărmat şi a mai rămas doar gustul unui prieten ce-l simţeam topindu-se printre degetele mele reci . Veselia locului în care mă aflam . Atingerea firavă a firelor de păr ce se scurgeau pe chipul meu , datorită vântului  ce adia uşor spre apusul soarelui . Sensibilitatea momentului . Toate, sunt doar amintiri . Amintirile ce îmi sunt atât de absente. Amintirile pentru care aş da totul . Amintiri... 
        Toate acestea îmi provoacă o stare de melancolie totală . Lipsa acelor momente în care eram doar eu , tu şi natura .  Momentele pe care le petreceam zi de zi şoptindu-ne fin la ureche “ aceste momente vor fi eterne , iar ele vor rămâne întipărite în inima , până când lumea nu va mai exista ... ”  Tânjesc dupa ceea ce se numeşte trecut . Tânjesc după lucrurile frumoase pe care le-am gustat împreună , în trecut… 
    Singurul lucru care mă mai macină în momentul acesta e melancolia insuportabilă ce-mi cutremură venele oră de oră , minut de minut , secundă de secundă.  Melancolia unor momente ce mă atingeau rafinat pe suflet . Melancolia unor clipe pe care nu aş putea să le uit nici în ultimul moment al existenţei mele . Melamcolia... Un abis etern , însă nu mulţi oameni au trecut prin sfârşitul lui .


pus acum 17 ani
   
Mirela
Membru nou

Din: Cluj - Napoca
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 17
e seaca ciudata diferita :-?
....


pus acum 17 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la