RYFO
Release Yourself From Oppression
-=Pentru cei care au ceva de spus si nu au/stiu unde sa o faca=-
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
RYFO | Reguli | Inregistrare | Login
POZE RYFO
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: princess79 pe Simpatie.ro
 | Femeie 25 ani Bucuresti cauta Barbat 25 - 60 ani |
|
|
first was adam
Membru nou
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1
|
|
Ca o tigara ce se stinge incet
Privesc spre oamenii ce trec nestiutori pe strada si vad doar chipuri goale,sterse de inutilitatea traseului lor zilnic. Privesc si ma intristez constientizand ca la un moment dat, voi face parte din ei,voi face parte din oceanul infinit de oameni care tac si se izbesc frontal de toate obstacolele ce le stau in cale. Mai aprind o tigara si continui sa privesc peirdut la gandurile fiecaruia...dar, nimic. Trec secunde, minute, zile...am rasmas fara tigari,dar inca astept si privesc acealeasi chipuri care-mi penetreaza fiecare celula vie din trupul meu slab si ma trantesc langa canapea urland in tacerea lor sfasietoare. Ma ridic, ma asez langa fereastra si imi reiau "functia" de Observator al acestei lumi. Adorm langa fereastra...s-a facut racoare. Ma trezesc, e inca intuneric ... ma duc sa imi cumpar tigari. Imi reiau locul langa fereastra si astept,astept sa se intample ceva. Apare primul om,dupa el mai vin 10 si in cateva clipe strada se umple iar eu continui sa privesc. Mai aprind o tigara dar o las sa se stinga,o las sa se stinga incet. "Ce se intampla?","Ce se aude?"...aud prima voce..."Am inteles!".Am inceput sa plang...eu eram cel fara chip iar oamenii care treceau pe strada erau observatorii mei.Eu ma izbeam de fiecare perete al camerei mele si urmam acelasi traseu inutil zi,dupa zi,dupa zi iar ei stateau si priveau.
_______________________________________ Cu ochii inchisi ne orientam spre o lume mai buna.
|
|
| pus acum 17 ani |
|
Ash
Moderator
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 53
|
|
de ce sa observi cand poti sa participi?de ce sa nu se proiecteze fiecare gand din spatele fiecaror priviri in mintea ta?si in cele din urma....de ce rutina si acelasi traseu inutil?cand putem merge unde ne duc pasii.apare un moment cand te saturi sa observi.
inceputul e bun,keep it up.
_______________________________________ Sapientia ars vitae est...
|
|
| pus acum 17 ani |
|
Sc0rp†0n
Administrator
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 47
|
|
eu unul aici expatizez cu cele spuse de Ash. si ca sa folosesc un cliseu; pentru ceea ce avem in viata noastra doar noi suntem responsabili daca doresti sa scapi, poti. Intrebarea mea este daca vrei?
_______________________________________ Lumea sunt eu: Eram cum sunt si azi, vagabond. Mintea celorlalti exista numai ca ipoteza a mintii mele. Lumea e asadar reprezentarea mea, lumea e sufletul meu, lumea sunt eu. Si oamenii? Marionete pretentioase ale teatrului meu interior, figurine grabite in pupila mea.
|
|
| pus acum 17 ani |
|