RYFO
Release Yourself From Oppression
-=Pentru cei care au ceva de spus si nu au/stiu unde sa o faca=-
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
RYFO | Reguli | Inregistrare | Login
POZE RYFO
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: Profil Scumpa85
 | Femeie 24 ani Bucuresti cauta Barbat 27 - 45 ani |
|
Bloody
Moderator
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 12
|
|
Liber? Oare ce inseamna cu adevarat a fi liber? Sunt sigura ca toti v-ati intrebat ce inseamna asta cu exactitate,cum trebuie sa fii,ce trebuie sa faci?Ei bine nu trebuie sa fii altcineva decat tu insuti,nu trebuie sa faci ceva impus de altul/altii..(lasand la o parte regulile impuse de parinti) si daca stai bine sa meditezi cred ca pana la urma iti vei da seama ce inseamna.Sa va dau un hint:in primul rand trebuie sa ai incredere in propriile puteri,sa iti asculti mereu inima deoarece e singura in care poti crede cu adevarat, sa poti lua decizii de unul singur(excluzand sfaturile pentru ca prind bine cateodata) si sa incerci sa iti sustii parerile fara a te speria si a te ascunde de cineva.In viata esti propriul tau stapan.Multa lume nu stie sau nu vrea sa stie cum sa isi controleze emotiile,sentimentele si depind mereu de cineva.....Mie sincer mi se par niste "animale fara tacamuri".Si,bineinteles ca mai sunt adolescenti de 16,17 ani care depind de parinti de un loc numit casa unde sa se simta protejati si iubiti,sau depind de ei in materie de bani.Bine domnule dar acuma ai 18 ani,ce faci? trebuie sa te gandesti cum sa fii pe cont propriu,sa stii sa iei singur decizii,sa stii sa asculti de propria ratiune...ai parasit cuibul,e timpul sa iti gasesti firul care se potriveste si sa il urmezi mandru spunandu-ti:SUNT LIBER !!!
_______________________________________ FITI LIBERI DEOARECE IN FOND E TOT CE CONTEAZA !!!
|
|
| pus acum 17 ani |
|