RYFO
Release Yourself From Oppression -=Pentru cei care au ceva de spus si nu au/stiu unde sa o faca=-
Lista Forumurilor Pe Tematici
RYFO | Reguli | Inregistrare | Login

POZE RYFO

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Gabriela Gaby
Femeie
25 ani
Suceava
cauta Barbat
26 - 71 ani
RYFO / Discutii de cafenea / Locul unde a inceput totul... Moderat de Ash, Bloody, Never Trust Men
Autor
Mesaj Pagini: 1
darkhhunter
Membru

Din: Cluj Napoca
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 133
Cu o onoare deosebita imi permit sa incep rubrica

Ah, yes, good old coffee... Nothing better, nothing like it...

Cate lucruri poti discuta la o ceasca de cafea?

Prin cate randuri pe o singura pagina te poti pierde?

Cate ganduri pot sa`ti zburde printre urechi?

Cate lacrimi poti varsa?

Cate tigari poti fuma?

locul unde inceput totul... onoare deosebita imi permit incep rubrica ah, yes, good old coffee...

50KB


_______________________________________
-- Why should one even bother if, in the end, everything goes to waste?... --

pus acum 17 ani
   
al13ex
Membru nou

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 31
Cat timp avem cafea, discutiile sunt interminabile... Iar cand cafeaua e pe terminate apar gandurile care zburda si dau nastere la alte discutii fara de sfarsit :-)

De n-am avea ganduri, poate nu am avea nevoie de lacrimi... Iar acestea isi gasesc capatul odata cu viata...


_______________________________________
"Only in their dreams can men be truly free."

pus acum 17 ani
   
darkhhunter
Membru

Din: Cluj Napoca
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 133
Oh, 'dear God'... what wouldn`t I do for a coffee right now... :sleepy:

Cred ca printre randuri am omis scopul cafelei: to help you wake your ass up! 



Modificat de darkhhunter (acum 17 ani)


_______________________________________
-- Why should one even bother if, in the end, everything goes to waste?... --

pus acum 17 ani
   
al13ex
Membru nou

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 31
La o cafea putem sa ne trezim din reverie, din amortire, din somn... dupa nopti si ganduri lungi :-)
O cafea minunata, muzica buna in surdina (gen Flowers), o companie minunata si deschidere sufleteasca. O cafea e mult mai buna in doi...
Cafeaua nu are scop, cafeaua e un mijloc :-)

Si daca tot vorbim despre cafea... :-"



La cafea

Cafeaua mă priveşte...
Îi sorb amărăciunea,
Din cană ea-mi zâmbeşte...
Beau una câte una.

O dulceaţă-amară
Îmi umple-ntregul trup,
Vorbim în orice seară,
M-ascultă, iar eu plâng.

Beau cană după cană,
Tot beau şi o sărut,
O tristă sărutare
Şi-o lacrimă în vânt.

Emoţii - sunt departe,
Tristeţea a pierit,
Zâmbetele-n noapte -
Cadou necuvenit.

locul unde inceput totul... cafea putem trezim din reverie, din amortire, din somn... dupa nopti

24.9KB

Modificat de al13ex (acum 17 ani)


_______________________________________
"Only in their dreams can men be truly free."

pus acum 17 ani
   
darkhhunter
Membru

Din: Cluj Napoca
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 133
Oh, come on! It's just a coffee for fuck's sake  ...

"It's never just a coffee" - urmeaza raspuns 

Actually, yes. It's just coffee



See?

WE make the difference:
We take that little fucker and boil it until it spills everything it has inside
(Not before grinding it, of course)

Modificat de darkhhunter (acum 17 ani)


_______________________________________
-- Why should one even bother if, in the end, everything goes to waste?... --

pus acum 17 ani
   
al13ex
Membru nou

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 31
True... We make the difference... But you got to admit that there's something magical when it comes to coffee 
I want some... I'm gonna make some coffee... for the good old days, for the good old mornings...


_______________________________________
"Only in their dreams can men be truly free."

pus acum 17 ani
   
InoCeaAlba
Membru nou

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 35
care au fost cele mai interesante/lungi/ motivante/bizare discutii la o cafea prin care ati trecut vreodata?care este discutia/discutiile care v`au ramas cel mai bine intiparite in minte?

_______________________________________
voi iubi totul ca sa nu tip.

pus acum 17 ani
   
iNeedToScream
Membru nou

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 17
aa stiu... cand asteptam ora 11 ca sa fie big bangu si sa murim la cafea... nu prea mai stiu ce vorbeam, probabil ca ce fain va fi sa murim )

_______________________________________
"... nimic nu e mai excitant decat ispita de a-l tortura pe celalalt. In secret, fiecare dintre noi isi doreste sa vada trupuri sfasiate, sa atinga rani vii, sa simta gustul sangelui..."

("Juralul lui Dracula" - Marin Micu)

pus acum 17 ani
   
darkhhunter
Membru

Din: Cluj Napoca
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 133
Vai de mine... poi... dupa cum BINE stii ne`ai cam lovit... Ce zici de DELICIA, discutiile cu/despre 'subiecti si subiecte' ?    

Modificat de darkhhunter (acum 17 ani)


_______________________________________
-- Why should one even bother if, in the end, everything goes to waste?... --

pus acum 17 ani
   
InoCelRoz
Membru nou

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 21
Flowers de la deschidere pana la inchidere. am acoperit o arie prea mare de subiecte ca sa imi amintesc acum

_______________________________________
It is said that his enemies would go blind from over-exposure to pure awesomeness!

pus acum 17 ani
   
Ash
Moderator

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 53
cluj,o cafenea de langa gara,vorbeam cu mine despre noi...

_______________________________________
Sapientia ars vitae est...

pus acum 17 ani
   
InoCeaAlba
Membru nou

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 35
cele mai tari sederi la cafea le aveam in liceu, de la 8 dimineatza pana la 9 fara 10, in delicia, with my best friend de atunci , cand stateam o ora amestecand zahar in cana de cafea,in tacere, fiecare cu gandurile lui pentru ca eram prea adormiti sa scoatem vreo vorba. la urma ne desparteam cu " ne vedem la 2?-da." si fiecare`si vedea de drumul lui pana la scoala

_______________________________________
voi iubi totul ca sa nu tip.

pus acum 17 ani
   
Antumus
Membru nou

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1
stau in fata monitorului, sorb din CAFEA, ma uit pe geam la norii Care mAi dau o Forma cErului, simt Apoi adierea Calda A unor Fiori atat dE trecAtori in timp ce ma delectez cu o melodie placuta... pot sa beau licoarea asta si pe stanci si pe apa... si totusi... nu cu oricine...

Modificat de Antumus (acum 17 ani)


pus acum 17 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la