RYFO
Release Yourself From Oppression
-=Pentru cei care au ceva de spus si nu au/stiu unde sa o faca=-
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
RYFO | Reguli | Inregistrare | Login
POZE RYFO
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: Gabriela Gaby
 | Femeie 25 ani Suceava cauta Barbat 26 - 71 ani |
|
darkhhunter
Membru
 Din: Cluj Napoca
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 133
|
|
Cu o onoare deosebita imi permit sa incep rubrica 
Ah, yes, good old coffee... Nothing better, nothing like it...
Cate lucruri poti discuta la o ceasca de cafea?
Prin cate randuri pe o singura pagina te poti pierde?
Cate ganduri pot sa`ti zburde printre urechi? 
Cate lacrimi poti varsa?
Cate tigari poti fuma?
50KB
_______________________________________ -- Why should one even bother if, in the end, everything goes to waste?... --
|
|
| pus acum 17 ani |
|
al13ex
Membru nou
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 31
|
|
Cat timp avem cafea, discutiile sunt interminabile... Iar cand cafeaua e pe terminate apar gandurile care zburda si dau nastere la alte discutii fara de sfarsit :-)
De n-am avea ganduri, poate nu am avea nevoie de lacrimi... Iar acestea isi gasesc capatul odata cu viata...
_______________________________________ "Only in their dreams can men be truly free."
|
|
| pus acum 17 ani |
|
darkhhunter
Membru
 Din: Cluj Napoca
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 133
|
|
Oh, 'dear God'... what wouldn`t I do for a coffee right now... :sleepy:
Cred ca printre randuri am omis scopul cafelei: to help you wake your ass up! 
Modificat de darkhhunter (acum 17 ani)
_______________________________________ -- Why should one even bother if, in the end, everything goes to waste?... --
|
|
| pus acum 17 ani |
|
al13ex
Membru nou
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 31
|
|
La o cafea putem sa ne trezim din reverie, din amortire, din somn... dupa nopti si ganduri lungi :-) O cafea minunata, muzica buna in surdina (gen Flowers), o companie minunata si deschidere sufleteasca. O cafea e mult mai buna in doi... Cafeaua nu are scop, cafeaua e un mijloc :-)
Si daca tot vorbim despre cafea... :-"
La cafea
Cafeaua mă priveşte... Îi sorb amărăciunea, Din cană ea-mi zâmbeşte... Beau una câte una. O dulceaţă-amară Îmi umple-ntregul trup, Vorbim în orice seară, M-ascultă, iar eu plâng. Beau cană după cană, Tot beau şi o sărut, O tristă sărutare Şi-o lacrimă în vânt. Emoţii - sunt departe, Tristeţea a pierit, Zâmbetele-n noapte - Cadou necuvenit.
24.9KB
Modificat de al13ex (acum 17 ani)
_______________________________________ "Only in their dreams can men be truly free."
|
|
| pus acum 17 ani |
|
darkhhunter
Membru
 Din: Cluj Napoca
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 133
|
|
Oh, come on! It's just a coffee for fuck's sake ...
"It's never just a coffee" - urmeaza raspuns 
Actually, yes. It's just coffee
See?
WE make the difference: We take that little fucker and boil it until it spills everything it has inside  (Not before grinding it, of course)
Modificat de darkhhunter (acum 17 ani)
_______________________________________ -- Why should one even bother if, in the end, everything goes to waste?... --
|
|
| pus acum 17 ani |
|
al13ex
Membru nou
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 31
|
|
True... We make the difference... But you got to admit that there's something magical when it comes to coffee I want some... I'm gonna make some coffee... for the good old days, for the good old mornings...
_______________________________________ "Only in their dreams can men be truly free."
|
|
| pus acum 17 ani |
|
InoCeaAlba
Membru nou
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 35
|
|
care au fost cele mai interesante/lungi/ motivante/bizare discutii la o cafea prin care ati trecut vreodata?care este discutia/discutiile care v`au ramas cel mai bine intiparite in minte?
_______________________________________ voi iubi totul ca sa nu tip.
|
|
| pus acum 17 ani |
|
iNeedToScream
Membru nou
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 17
|
|
aa stiu... cand asteptam ora 11 ca sa fie big bangu si sa murim la cafea... nu prea mai stiu ce vorbeam, probabil ca ce fain va fi sa murim )
_______________________________________ "... nimic nu e mai excitant decat ispita de a-l tortura pe celalalt. In secret, fiecare dintre noi isi doreste sa vada trupuri sfasiate, sa atinga rani vii, sa simta gustul sangelui..."
("Juralul lui Dracula" - Marin Micu)
|
|
| pus acum 17 ani |
|
InoCelRoz
Membru nou
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 21
|
|
Flowers de la deschidere pana la inchidere. am acoperit o arie prea mare de subiecte ca sa imi amintesc acum 
_______________________________________ It is said that his enemies would go blind from over-exposure to pure awesomeness!
|
|
| pus acum 17 ani |
|
Ash
Moderator
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 53
|
|
cluj,o cafenea de langa gara,vorbeam cu mine despre noi...
_______________________________________ Sapientia ars vitae est...
|
|
| pus acum 17 ani |
|
InoCeaAlba
Membru nou
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 35
|
|
cele mai tari sederi la cafea le aveam in liceu, de la 8 dimineatza pana la 9 fara 10, in delicia, with my best friend de atunci , cand stateam o ora amestecand zahar in cana de cafea,in tacere, fiecare cu gandurile lui pentru ca eram prea adormiti sa scoatem vreo vorba. la urma ne desparteam cu " ne vedem la 2?-da." si fiecare`si vedea de drumul lui pana la scoala
_______________________________________ voi iubi totul ca sa nu tip.
|
|
| pus acum 17 ani |
|
Antumus
Membru nou
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1
|
|
stau in fata monitorului, sorb din CAFEA, ma uit pe geam la norii Care mAi dau o Forma cErului, simt Apoi adierea Calda A unor Fiori atat dE trecAtori in timp ce ma delectez cu o melodie placuta... pot sa beau licoarea asta si pe stanci si pe apa... si totusi... nu cu oricine...
Modificat de Antumus (acum 17 ani)
|
|
| pus acum 17 ani |
|