RYFO
Release Yourself From Oppression -=Pentru cei care au ceva de spus si nu au/stiu unde sa o faca=-
Lista Forumurilor Pe Tematici
RYFO | Reguli | Inregistrare | Login

POZE RYFO

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Diana2019 25 ani
Femeie
25 ani
Vaslui
cauta Barbat
25 - 80 ani
RYFO / Poezie / In stadiul de negare Moderat de Ash, Bloody, Never Trust Men
Autor
Mesaj Pagini: 1
Ash
Moderator

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 53
Stelele nu mai exista!
Afirm asta cu toata puterea,fara vreun alt fundament,
Decat senzatia care persista.
imi plac oamenii la timpul prezent,
Nu vreau sa cred in moarte..
O las pe ea sa creada-n mine
Nu-mi mai las ochii obositi sa-mi  ascunda
Ratiunea intr-o stare "de bine".
Si tot ce incerc sa transmit de la masa asta suav egoista
E faptul ca stelele nu mai exista.
In locul lor apar suflete palid-frumoase
Care stralucesc.
Si cerul,noaptea,e facut din suflete
Nu stiai?E un amalgam de trairi vascoase
Prin care ne pierdem satelitii
In momentul in care ii pierdem din ochi.
Ne pierdem mortii,bunicii,iubitii,
Parintii...si-n cele din urma ne pierdem pe noi,
Cand altii ne pierd varsand lacrimi in vin
Dar falsul ideii ne rupe,lasandu-ne goi.
De asta jurat-am sa nu ma inchin
In fata niciunei doctrine
In fata niciunui om sfant dar meschin.
Continuu in mod egoist sa sustin
Ca eu nu pot sa mor...eu devin.

                                        Ash


_______________________________________
Sapientia ars vitae est...

pus acum 17 ani
   
InoCeaAlba
Membru nou

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 35
o doctrina poate sa fie si cea pe care ti`o impui singura...
si mie mi`e dor de cuvintele tale rasucite :*


_______________________________________
voi iubi totul ca sa nu tip.

pus acum 17 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la